Mazgaon Road, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAMFH1760Q1ZR
Approx. Rs 1,00,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Power | 5 kVA |
| Phase | Single Phase |
| Cooling System | Air Cooled |
| Voltage | 220 V |
| Start Type | Electric Start |
| Structure Type | Silent |
| Speed | 3000 rpm |
| Frequency | 50 Hz |
| Body Material | Mild Steel |
| Fuel Tank Capacity | 15 Litres |
| Fuel Consumption (at 100% Load) | 1.5 Ltr/hr |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 200 |
Explore More Products
© House of Power Equipments. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited